Bay de Noc announces fall graduates
ESCANABA — Bay de Noc Community College announces the students who have completed all of the requirements for an Associate Degree or Certificate during the Fall 2022 Semester.
ASSOCIATE IN ARTS DEGREE
Bark River
Abbie Flagstadt
Tara Price
Crystal Falls
Phillip Blough
Ronald Monteith Anderson
Escanaba
David Bosilovatz
Gladstone
Sherri Bourdeau
Alexis Marenger
Josie Schafer
Grand Rapids
Olivia Ostrander
Ingalls
Kennedy LaPointe
Iron Mountain
Christopher Hallenbeck
Manistique
Kaela Clark
Marquette
Kayla Barsky
Rapid River
Kimberly DesFosses
Elizabeth Goodacre
Shelbyville
Rachael Winkel
Art and Design
Gladstone
Jacinta Gasperich
Business Administration
Bark River
Gina Hosking
Daggett
Amber Gundrum
Escanaba
Tess Henderson
Tanya Panfil
Aubrey Weber
Gladstone
Harley Erickson
Juan Isaac
Madison, Wisconsin
Samantha Broga
Rapid River
Samantha Bolm
Rease Hubert
Rock
Allyson Lancour
Criminal Justice
Gladstone
Isabelle Houseman-Harger
Rock
Trevor Hanson
Social Work
Pembine, Wisconsin
Summer Swick
ASSOCIATE IN SCIENCE DEGREE
Escanaba
Nathan Lord
Maddilyn Reynolds
Kingsford
Benjamin Cole
Kingsford
Benjamin Cole
Pre-Professional Health
Escanaba
Zechariah LaPalm
Gladstone
Alaina Trudeau
Automotive Technology
David Robitaille
ASSOCIATE IN APPLIED SCIENCE DEGREE
Business
Carney
Zoey Poupore
Felch
Kara Shaneck
Gulliver
Delbert Alden
Iron Mountain
Austin Hirthe
Grant Pollock
Juan Saldana
Rapid River
Nathanial Olson
Computer Network Systems & Security
Gladstone
Nathaniel Morrison
Benjamin Rubick
Criminal Justice
Bark River
Robert Massie
Iron Mountain
Rebecca Person
Menominee
Owen Calhoun
Rapid River
Quenna Spriks
Early Childhood Education
Escanaba
Trina Picard
Magnetic Resonance Imaging Technologist
Crystal Falls
Dalas Loehr
Gwinn
Katelyn Henderson
Marketing
Escanaba
Kenadie Dagenais
Mechatronics and Robotics Systems
Foster City
Nikolay Madigan
Mechatronics and Robotics Systems
Foster City
Nikolay Madigan
Nursing
Daggett
Bridgette Ernest
Escanaba
Jamie Muhlenbeck
Felch
Brianna Hoffman
Gladstone
Melissa Lorendo
Iron Mountain
Vita Hill
Ishpeming
Keri Hytinen
Chelsie Katalin
Kingsford
Sandra Miller
Loretto
Michelle Savage
Marquette
Autumn Ducsay
Kimberly LeGalley
Kendra Norton
Negaunee
Danielle Brandenburg
Alyse Schaeffer
Rapid River
Laura Cayemberg
Bark River
John Jorasz
Dunbar, Wisconsin
Samantha Matonich
Water Resource Management
Menominee
Keenan Zelazoski
CERTIFICATE
Corrections Officer
Escanaba
Amanda Beem
Lucas Wadeen
Gladstone
Isabelle Houseman-Harger
Rapid River
Trey Sundstrom
Early Childhood Care & Education
Iron River
Elizabeth Rometti
Health Careers
Vulcan
Mariah Bauman
Mechatronics
Gladstone
Scott Duncan
Practical Nursing
Olivet
Elizabeth Alle
Rock
Haley Brown
Watton
Kayla Tarvainen
Water Technology
Bark River
Jeffrey Grimes
Escanaba
Sydney Gallagher
Welding
Kingsford
Jeramiah Butterfield