×

Marquette Senior High School announces honor roll

12th grade

Outstanding

(A- or higher average)

Taryn Aho, Chloe Aldrich, Jacob Allard-Soucey, Cooper Anderson, Alexis Andrews, Isabelle Anthos, Jessica Armstrong, Ericka Asmus, Erik Becker, Anna Beckstrom, Brendon Bell-Bouschor, Mason Brady, Leandra Bruggink, Loryn Burnette, Hailey Burt, Gaetano Cammarata, Joseph Carlisle, Madison Carter, Sethian Carter, Bella Chiodi, Jada Clark, Courtney Claus, Nicholas Clemann, Wyatt Clement, Jessica Davis, Levi DeRocher, Amanda Diddams, Allyssa Donnell, Taylor Dusseault, Hailee Engle, Andrew Fedrizzi, Maria Flynn, Duggan Foley, Jack Franchino, Callie Gentz, Anthony Gerry, Brandon Godin, Emilee Gooch, Rachel Hahn, Adah Haske, Jaden Herbert, Collin Hicks, Louis Hindman, Rachel Hoult, Matthew Janowski, Jacey Johnson, Reegan Ketzenberger, Maiya King, Zane Kinney, Brent Kroll, Gabrielle Kupper, Zoe Kurian, Lauren Lahtinen, Luke Lahtinen, Ava Larson, Halle Leuzzo, Trevor Lewis, Braedyn Locke, Emma Lysinger, Hannah Mackie, Daniel Madjar, Matthew Maki, Sydney McCarthy, Kian McDonough, Morgan Mellon, Aspen Michelin, Abram Moffitt, Griffin Moore, Audrey Morford, Emily Nichols, Tellena Nystrom, Kyle Ott, Chloe Peterson, Kathleen Salo, Reese Sheldon, Stephanie Spehalski, Roxzanne Sprowl, Carly Stephenson, Benjamin Sternschuss, Gloria Talley, Haley Thams, Taylar Uimari, Sofia van den Ende, Layla Vickers, Spenser Waite, Emma Walker, Anna Wheeler, Eli Wiitala, Jaymes Winn, Andrew Wyble, Elina Zhang, Kevin Zhang, Rebecca Zorn

Academic

(B or higher average)

Thomas Albarello, Robert Apple, Deidre Attwell, Christopher Belles, Adreanna Carriere, Andrew Combs, Cali Cromell, Marianna Davis, Kelsey Freeman, Jacob Gorton, Owen Granstrand, Ketlove Gray, Benjamin Griffin, Aaron Grzelak, Lucas Guertin, Ethan Hayes, Sydney Hodgins, Jackson Holdwick, Payton Holmstrom, Benjamin Hyde, Rebecca Ivey, Ryleigh Jackson, Jonathon Jason, Isaac Johnson, Mollie Kilpela, Ainsley Kirk, Alison L’Huillier, Taylor LaFreniere, Joseph Lagrou, Carly Lang, Anna Lindgren, Luke Marcott, Samuel Matteson, Amanda McIntire, Conner McLaughlin, Erik Meilstrup, Reese Mondrella, Ezra Mouton, Alison Neaves, Hogan Nemetz, Sophia Nyquist, Jakob Peterson, Ivy Pickard, Joshua Plattenberg, Katrina Porter, Ginger Randall, Greta Rickauer, Samuel Roberts, Trevor Salmon, Drake Scheidt, Ashleigh Shaull, Hunter Sides, Molly Snyder, Connor Steer, Michael Tarr II, Kennedy Tate, Johnathan Thompson, Delaney Thunell, Noah Tuch, Quideana Veres, Mackenzie Vezina, Paige Whaley, Olivia Wood, Casey Yeadon

11th grade

Outstanding

(A- or higher average)

Ian Addison, Madison Balko, Samuel Bartlett, Matthew Basal, Beau Belkowski, Kaitlyn Berandt, Samuel Billman, Lillian Biolo Thompson, Ashlee Blom, Zoey Brian, Paige Britton, Celinda Brunswick, Emily Bryant, Sarah Bryers, Seth Compton, Ashlyn Coombs, Olivia Copeman, Gracie Dale, Norah Daley, Josie Danielkiewicz, Kateri Darr, Camille DuVernois, Taylor Epper, Ansel Frost, Alicia Garwood, Melanie Gilliam, Lewis Goff, Julianna Golisek, Emma Goodwin, Benjamin Gostomski, Brennen Hakkola, Emma Harma, Elise Heide, Samantha Heikkila, Paige Hendrickson, Maria Hoenke, Duncan Hogan, William Holder, Ruth Hummell, Jacey Jacobson, Allison Jette, Connor Johnson, Erik Johnson, Brandon Josefsen, Kameron Karp, Hadley Ketzenberger, Julia King, Alexis LaCombe, Nicholas LaJeunesse, Sydney Lake, Truman Langlois, Joanna Langston, Sarah LeTourneau, Dylan Luce, Joseph Luke, Shawn Mahan, Hobey Manson, Ryan Marshall, Trent Martin, Garret McClure, Savannah Methner, Olivia Moffitt, William Nyfeler, Peyton Osborne, Aubrey Palmer, Tye Parker, Andrew Pillifant, Meghan Plattenberg, Daniel Politi, Brynn Polkinghorne, Oliver Prevo, Kaleah Puskala, McKayla Quigley, Taylor Ragusett, Clarissa Remillard, Morgan Rhoades, Lincoln Sager, Steven Sanderson, Breanne Sandstrom, Mindy Shimon, Lilly Smith, Erin Specker, Chase Stahl, Finn Swaty, Shannon Taylor, Caeley Terwilliger, Natalie Tripp, Erin VanderSchaaf, Joshua VandenAvond, Peter VandenAvond, Katriona Voogd, Rayna Warchock, Elise Weakman, Justin Wenk, Shelby Whitaker, Elise Wilcox, Hannah Young, Travis Young, Zari Zenti

Academic

(B or higher average)

Emily Baer, Dylan Baldwin, Carter Beres, Adriana Bernard, Steven Berry, Jessica Bray, Mauricio Cardoso, Justin Compton JR, Tayber Cook, Emma Crandell, Isabella Dahlstrom, James Duckwall, Aiden Ferriter, Jordan Flint, Grace Garrow, Kaysa Gollakner, Kayla Grugin, Josie Hamilla, Carsen Hayes, Alexandra Henderson, Jake Hocking, Liam Jeevar, Abigail Jinkerson, Isabelle Jinkerson, Mikhaela Johnson, Campbell Kallio, Jordan Kaurala, Averie Kelly, Madilynn Kirby, Kaylee Kolbus, Evan Kroll, Alyson LaBelle, Emily Last, Ty Lotterman, Ethan Loukinen, Max Luke, Olivia McMahon, Raymond Modell, Breanna Moore, Natascha Musil, (Catherine)Brett Niemela, Delaney Nye, Jackson O’Connor, Owen Osier, Morgan Palmer, Ian Parkkonen, Marlee Parkkonen, Jordan Perry, Elle Phillips, Aberdeen Rappleyea, Abigail Richer, Lillian Weycker, Chloe Wiertella, Guinnevere Wuorinen

10th grade

Outstanding

(A- or higher average)

Jason Andary, Maranda Andrews, Harrison Anthos, Madison Barker-Balding, Nathen Barsch, Sierra Beck, Abigail Bergmann, Sabastjun Berthiaume, Amelia Bishop, Olivia Bohl, Mariah Bonner, Stephen Boritzki, Ayden Buck, Trinity Burdick, Hayden Byma, Tobias Camilli, Robert Caron, Kylie Carter, Nathan Cromell, Elijah Croschere, Kenneth Crum III, Lexi Danielkiewicz, Isabella DeMattia, Maren Doughty, David Eberhard, Drew Elmhirst, Haylee Emard, Rudolph Evonich IV, Dakota Farwell, Bastian Gephart, Alexa Guindon, Jordan Haynes, Benjamin Hellman, Arimae Holder, Seiler Hruska, Hayden Jackson, Saskia Janiszewski, Luke Janofski, Ella Jezewski, Allie Johnson, Taylor Kemppainen, Dylan King, Samantha Kopacz, Arlie Kulbieda, Kaile Lane, Alexis LaPoint, Camden Larson, Alyssa LeTourneau, Nicholas Lindberg, Delaney Marchiol, Taylor Marquardt, Silas McNeally, Brooklyn Michelin, Maria Millado, Anthony Miller, Desmond Mullen, Asa Naigus, Roxy Nelson, Triumph Ngafeeson, Deirdre Northrup-Riesterer, Kyla Palomaki, Halle Paternoster, Gabriella Rautio, Ethan Richards, Grace Rickauer, Austin Ridl, Liam Rockwood, Michael Salo, Emma Schramm, Trevor Simon, Zoe Smith, Vincenzo Stabile, Jordann Stephenson, Madalyn Stern, Devin Summersett, Aiden Swanson, Ethan Swanson, Virginia Talley, Owen Thunell, Amiya Trombley, Annabelle Tudor, Caitlyn Uimari, Axel Vermaat, John Weber II, Benjamin Wedin, Noah Weigold, Aurora Welker, Aila Weycker, Blaine Whaley, Ella Whalen, Hannah Winn

Academic

(B or higher average)

Alexis Adams, Leo Ahlstrom, Matthew Aho, Hanna Alexander, Konor Baynton, Owen Beauchamp, Kayla Benz, Thomas Blemberg, Teyan Buchler, Elizabeth Cameron, Breene Carter, Lauren Chesla, Carter Chroman, Torrey Cookman, Alexis Cooper, Drew Dellies, Jordan DeMay, Ashton Demboski, Kaitlyn Des Parois, Luke DesJardins, Josephine Downs, Katelyn Dunleavy, Julia Edwards, Gillian Erdmann-Lipp, Jazmine Flaska, Kelsey Glover, Alex Gooch, Nathanael Goodwin, Owen Goymerac, Brayden Grange, Adyson Guidebeck, Nicholas Hanes, Olivia Hanes, Jack Helgren, Abigail Hellman, Natalia Hendrickson, Collin Jaukkuri, Nicholas Jones, Dorianna Jurasin, Justin Jurmu, Trinity Kerstetter, Juliette Kimmes, Jacob Knauss, Rylan Kohler, Michael Kopsi, Parker Kroll, Wyatt Kuhlman, Ella Kyle, Andrew Lakenen, Piper Lakenen, Samuel Markey, Mathew Marra, Lauryn Martin, Andrew Martysz, Raquell Masker, Andrew Mathie, Asrat Newcomb, Nickolaus Olivier, Katelyn Pancheri, Zane Phillips, Gavin Poquette, Ruby Raich, Cole Ranta, Christopher Ricker, Owen Riipi, Zachary Roell, Alaina Saari, Alexander Schlemm, Jacob Schlemm, Abigayle Schloegel, Myla Snapp, Carson Stang, Zachary Stanley, Hunter Symbal, Justin Tudor, Isabella York, Haley Young, Gage Zorza

9th grade

Outstanding

(A- or higher average)

Cullen Addison, Lars Allender, Cora Anderson, Lars Anderson, Keaton Ansell, Quinn Arntsen, Nicholas Asmus, Maverick Baldwin, Fiona Barch, Leo Barch, Lucy Bartlett, Alexander Becker, Liam Beerman, Brian Belkowski, Nathaniel Benninger, Austin Beres, Thor Bjerklie, Jennifer Blondeau, Allan Bottari, Eliina Brazeau, Hosanna Brindle, Hattie Britton, Althea Bruggink, Isabelle Buchl, Andrew Bullard, Parker Burt, Andon Buyarski, Anna Byczek, Magdalena Cardoso, Tracy Charboneau, Kai Chouinard, Easton Clements, Peter Closner, II, Kate Compton, Coralee Daugherty, Cassandra Davis, Brennah Dawson, Max Dawson, Eamonn DeMarte, Delaney Diddams, Lily Dixon, Carolyn Eagle, Aiden Edge, Isabella Ehle, Matthew Federau, Eileen Fillmore, Emily Fraley, Gus Freberg, Hailey Frederick, Emma Garceau, Jacob Garrow, Nistha Gautam, Adyson Goodney, Carter Granger, Halle Graves, Hayden Graves, Anna Grzelak, Jamie Hendrickson, Charles Henry, Haley Herbert, Maxwell Holdwick, Lauren Houle, Maija Itenberg, Cecelia Jacuzzo, Ethan Jennings, Cole Johnson, Quinn Kerekes, Braden Ketzenberger, Andrew King, Samuel Kinney, Taryn Koepp, Emmi Kruhak, Sophia Krysmalski, Jasmine Kuehnl, Romy Kus, Brett LaBelle, Maya Lackey, Troy-Auston Ladd, Caden LaFayette, Isabelle Lagrou, Lyndsey Lake, Courtney Larson, Isabella Lorens, Meghan MacPhee, Aliina Maki-Warne, Elodie Malherbe, Steven Marra, Annabella Martinson, Kallee McCone, Liam McFarren, Luke Mead, Lukas Meilstrup, Kaia Miller-Johnson, Jace Moore, Mia Morgan, Lamb Ngafeeson, Hanna Niemela, Melody Nowicki, Regina Olson, Sydney Osborne, Julia Ott, Elana Owens, Avery Pascoe, Eva Perroud, Eleanor Peterson, Logan Peterson, Ezra Pickard, Jane Politi, Kendell Prus, Talyn Rasmussen, Hailey Ridolphi, Tiffany Ridolphi, Savanna Ross, Hannah Ruuska, Emma Sanderson-Torres, Addyson Saunders, Makayla Schramm, Sahara Schwenn, Haven Seckinger, Michael Shaull, Jonah Smith, Lexi Smith, Alexa Snowden, Delana Sprowl, Evan Sysko, Tyler Traye, Kathryn Tripp,Baux Truckey, Josephine Truckey, Carson Vanderschaaf, Colin Vanderschaaf, Haylee Vickers, Jazzlyn Weaver, Adam White, Bodhi White, Drew White, Madeleine Wood, Ava Young, Drew Zerbel, Taylor Zima

Academic

(B or higher average)

Savanna Barosko, Sierra Barosko, Ayden Beaudry, Caleb Bell, Brooklyn Blanck, Hannah Bleckiner, Devan Constance, Kaela Davis, Tessa Dawson, Guerin DeForest, Joseph DeMattia, Mason Doan, Cynthia Duckwall, Benjamin Flynn, Hetty Fuess, Cara Giorgianni, Anthony Guizzetti, Alexis Hutchens, Holden Hutter, Jeffery Ingram, Noah Jensen, Isaac Johnson, Matthew Johnson, Jenna Karki, Cooper Korhonen, Andrew Kreis, Ava Larson, Siena Lingle, Dillon Maki, Hannah Mason, Ty Milkey, Easton Miller, Rianna Modell, Colin Nemacheck, Lloyd O’Connor, Madison Parsley, Ethan Phillips, Tristin Potila, Rylan Ragusett, Bryelle Schultz, James Scott, Zachary Sigal, Hunter Simon, Dorothy Smart, Blake Smith, Logan Swenor, Brockton Taylor, Liam Ulland-Joy, Ryan Voskuhl, Ella Wasik, Izetta Weide-Wicklund