Negaunee High School announces honor roll

Grade 9

With distinction (All As)

Natalie Bell, Raquel Carlson, Richard Diercks, Emily Gauthier, Alyssa Hill, Gerald Johnson, Isabella Kantola, Emma Krause, Lillian Nelson, Lauren Ossenheimer, Carter Piziali, Ada Roelke, Zachary Ryynanen, Kaya Schmeltz, Mara Sorensen, Tessa Standerford, Brianna Steede, Josephine Thomson.

As and Bs

Christiana Anderson, Madison Austin, Makenna Crookham, Kendyl Dahlstrom, Samantha Finch, Benjamin Frusti, Jackson Gladwell, Madison Hakkarainen, Nicholas Hill, Ethan Ihamaki, John Juntunen-Scheaffer, Kaylee Krellwitz, Madeline Leece, Alexandra Levra, Riley Liquia, Peyton Mahoski, Hunter Mikkola, Emma Miller, David O’Neill, Katelyn Randall, Elliott Rasmussen, Brady Roose, Genevieve Seppala, Madison Smith, Susanna Suardini, Zhawaan Szepietowski, Tristen Tadgerson, Morgan Vaughn.

Grade 10

With distinction (All As)

Larissa Anderson, Ashley Ball, Morgan Carlson, Dallas Ducoli, Andrew Feys, Hannah Gaboury, Mara Heino, Finn Helppi, Sierra Hendrickson, Kyra Holmgren, Nicholas Jacobetti, Katelyn Lammi, William Luke, Ella Lunseth, Faith Mager, Nathan Marcotte, Lukas Nelson, Parker O’Connor, Braydon Oglesby, Emilia Palomaki, Cami Rajala, Zachary Reule, William Rutherford, Jillian Skewis, Katrina Symons, Piper Symons, Lily Ulvila, Amara Wallner.

As and Bs

Isabella Anderson, Alexandria Banfield, Adelynn Brown, Maxwell Churack, Montana Ellis, Allison Ennett, Courtney Enright, Evan Hill, Kaitlyn Koski, Ethan Lemoyne, Lexi Mason, Connor O’Dovero, Rachael Popko, John Schouten, Melodi Silverstone, Matthew Skewis, Caitlin Stenfors, Annika Tervo, Preston Toutant, Morgan Ulvila.

Grade 11

With distinction (All As)

Joshua Bedard, Madison Downey, Drew DuShane, Leo Helppi, Wesley Johnson, Antoinette Levra, Hailey McAllister, Shaylee Menhennick, Alex Munson, Emily Paupore, Alec Prusi, Mackenzie Ryan, Erik Salminen, Jadyn Smith, Jason Waterman, May Waters.

As and Bs

Eric Anderson, Caleb Benninger, Eric Etelamaki, Breanne Giotto, Christopher Hill, Chas Kumpula, Emily LaForest, Trinity Lanier, Gary Lawton, Drew Lindberg, Hannah Montgomery, Chloe Norman, Kelsey Oas, Ashley Oleksy, Tanner Peterson, Rachael Phillips, Jordyn Robinson, Rachel Schouten, Jacob Sikora, Abbie Tollefson.

Grade 12

With distinction (All As)

Abigail Boehmer, Molly Coonen, Malia Lacar, Jordon Mason, Grace Ulvila, Hannah Voskuhl, Shelby Yesney.

As and Bs

Maci Aho, Trecia Brady, Kyra Gibson, Miah Giotto, Kalli Gustitis, Alec Johnson, Elijah Kaiser, MacKenzie Karki, Theo Kumpula, Mason Mitchell, Breanna Neldon, Abigail Nelson, Carmen Ollila, Cassidy Orr, Olivia Piziali, Ander Sorensen, Ethan Wright, Rebecca Yunk.